Д-рМария Стаевска: Появиха се кървави петна по ръцете на българина

Мария Стаевска

Дезинфектантите унищожават горния слой на кожата. При прекалена употреба на дезинфектанти кожата ни става по-ранима. Това заяви пред bTV д-р Мария Стаевска, началник на отделение по Респираторна алергия и атопия в Александровска болница.

„Хора ми се обаждаха с дерматит, дори и кървави петна по ръцете и нацепвания по кожата. Имам пациенти с усложнения след употреба на дезинфектант“,

каза още тя.

„Малко след дезинфектант или миене на ръцете е хубаво да се намажем с крем“, препоръча д-р Стаевска. „Хубаво е, ако човек работи в магазин или с хора, вместо дезинфектант, да се ползват ръкавици и те да се дезинфекцират. Има странични ефекти и при ръкавиците – при прекаленото носене се появяват гъбички“,

разкри експертът.

„Има пациенти, които кашлят и получават задух в дезинфекцирани помещения“,

каза още д-р Мария Стаевска.




32

Пазарувате ли онлайн?

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ:

Be the first to comment

Силата на коментарите: